Přátelské utkání v Pohořelicích

Přátelské utkání starších žáků

v Pohořelicích
                              10. 2. 2011

Ve čtvrtek 10. 2. se božičtí starší žáci vydali na přátelské utkání do Pohořelic. V odpoledních hodinách
se za známými soupeři tentokrát vydal: Fiala, Horáček, Jandásek,  Kreuzwieser J., Maruštík, Svoboda,
Široký, Šob, Šulan, Švéda, Vávra a Zifčák.

V minulé sezoně dopadlo toto střet-nutí nerozhodně a na nájezdy zvítězil tým Pohořelic. Letos nás opět
přivítalo kvalitní zázemí. Tentokrát byly propůjčeny i mantinely. Na plánu bylo jedno utkání (3x20 min.)
a porovnání se v umění nájezdů.

Měli jsme tedy k dispozici dvě pětky a dva brankaře. Od začátku bylo jasné, že za rok soupeř
na kvalitě nic neztratil. Jednalo se o těžké utkání i díky jeho délce. Protihráči se dostali brzy
do vedení a to se jim podařilo až do konce utkání udržet. Toho protivníci dosáhli díky přesným
a tvrdým střelám. My jsme jim navyšování vedení dovolili také díky nedůraznému přístupu
a nedostatečné bojovnosti v obranné půli.

Naši hráči však ukázali své kvality. Vzadu nás drželi výbornými zákroky brankaři Roman Šob,
který odchytal dvě třetiny, a Tomáš Široký. Rozehrávka se také od minulého utkání zlepšila.
Možná i kvůli neznámému povrchu docházelo občas ke zbytečným ztrátám, ale vidět byly
i hezké kombinační přechody do útočného pásma. Bohužel nedošlo k dostatečnému počtu střel.
Během celého zápasu stále žila šance na vyrovnání. To bylo vidět i na třetí třetině, která byla
velmi vyhrocená. Vyrovnat se nám bohužel nepodařilo a střetnutí skončilo 9:6 pro Pohořelice.

Na řadě byly nájezdy. V nich nastoupilo deset hráčů z každého družstva. Božičtí florbalisté
se snažili svému soupeři oplatit porážku z pře-dešlého zápasu. To se jim také podařilo.
Kvalitním zakončením a zkušeným pozičním bojem Tomáše Širokého v bráně předčili florbalisty
z Pohořelic v této dovednosti 6:3.

Za výkon a výsledek v tomto utkání si zaslouží naši starší žáci gratulaci!