VALENTÝNSKÝ TURNAJ (žáci 5. a 4. třídy)

Valentýnský turnaj
11. 2. 2011

V pátek 11. 2. se ve znojemské sportovní hale odehrál Valentýnský turnaj pořádaný Domem dětí

a mládeže ve Znojmě a Florbalovým oddílem TJ VHS Znojmo. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů. Zápasy
se hrály na dvě poloviny po sedmi minutách. Hra probíhala na jednom menším hřišti se třemi hráči
v poli a brankařem.

Těsně před turnajem to vypadalo, že nám budou chybět klíčoví hráči. Naštěstí vyjel tým v pátek ráno
kompletní. Za Božice nastoupil: Hájek, Hrbáček, Koch, Kreuzwieser P., Kročil, Mrenica, Řihák, Šob,
Šperka a Zapletal.

Na první zápas čekali naši florbalisté více než hodinu.
Utkání se tedy nemohli dočkat. V něm se proti nám
postavily Dobšice. V první polovině jsme hráli na
3 „pětky“. Podcenili jsme začátek a nedokázali se
dostat do tempa. První půle byla ve znamení malého
důrazu, a tak pro nás skončila nepěkně 0:3.
přispěl k výsledku zápasu tím, že vydržel celý druhý
poločas nestřídat. Soupeře jsme tlačili na jeho polovině.
Vzadu držel šance na vyrovnání brankař Petr Řihák. Dvanáct sekund před koncem k vyrovnání nakonec
došlo zásluhou Davida Hájka. V prvním zápase získali tedy božičtí florbalisté důležitý bod za remízu.

ZŠ Božice – ZŠ Dobšice             3:3

Poté čekal naše hráče velmi silný soupeř ze ZŠ Slovenská. Tento tým sestavený z několika hokejistů
se nakonec stal vítězem celého turnaje. Kvality soupeře byly hlavně v sehranosti a přesných střelách.
Od začátku jsme nastoupili ve dvou lajnách, protože jsme předpokládali větší tlak. Chyby v obraně,
malý důraz a nedostatečný přístup k soupeři zapříčinily devět obdržených branek. My jsme se však také
prosadili. Gól dal Jiří Hrbáček a David Hájek.

ZŠ Božice – ZŠ Slovenská            2:9

Další těžký soupeř hned v následujícím zápase. Obávaný tým ze ZŠ Mládeže. Soupeři si nedarovali
od začátku ani metr navíc. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný a bojovalo se o každý míček. Po prvním
poločase
byl stav 2:2. Za náš tým skóroval dvakrát Jiří Hrbáček. Druhá půle byla dlouho bez gólu.
Dvě minuty před koncem nás dostal do vedení krásnou střelou Richard Koch. Vedení hráči chytrou
hrou dokázali udržet, a tak získat velmi cenné dva body za vítězství nad tímto kvalitním soupeřem.

ZŠ Božice – ZŠ Mládeže                 3:2

O těžké soupeře nebyla na tomto turnaji nouze.  Další tým ze ZŠ Pavlice nám to během dopoledne proti
všem soupeřům ukazoval.  Mužstvo bylo postaveno z několika zkušených florbalistů. Jejich kvalitní střely
a hra nedala žádnému soupeři šanci. My jsme šli do tohoto utkání s taktikou osobní obrany. Tato taktika
se v první půli dařila plnit a setkávala se s úspěchem. Soupeř byl překvapen. Naši hráči ho nenechali
rozehrát a nedali mu prostor pro střelu. Podařilo se také parádně skórovat Ondrovi Zapletalovi a Jirkovi
Hrbáčkovi. Pavlice neměly v tomto zápase nic jisté. Bohužel ve druhé půli už se nám nedařilo být tak
důrazní a soupeř dokázal vstřelit šest gólů. Výsledek ne úplně odpovídající výkonu, ale božičtí hráči jej
museli hodit za hlavu. Bylo nutné se soustředit na dva poslední zápasy.

ZŠ Božice – ZŠ Pavlice  2:9

Vývoj turnaje naznačoval, že o první místo si to rozdá ZŠ Slovenská a ZŠ Pavlice a že pokud my vy-
hrajeme poslední dva zápasy, tak ukořistíme výbornou třetí příčku. Tento cíl nebyl nemožný. Výsledy
našich dvou posledních soupeřů s týmem, který jsme porazili, ukazovaly, že šance na tento vynikající
výsledek máme. Důležité však bylo soustředit se na náš výkon. První z těchto důležitých soubojů jsme
svedli s naším sousedem. Se ZŠ Břežany. Tento zápas byl naším nejkvalitnějším během tohoto turnaje.
Výborná práce brankaře, skvělý výkon obrany a neméně kvalitní zakončení a hra útoku. To vše naše
hráče dovedlo k důležitým dvěma bodům za vítězství 5:1. Na své hole si zářez připsal Richard Koch,
Radek Šob, David Hájek a dvakrát Jiří Hrbáček.

nastoupili zodpovědně. Potřebovali jsme
výhru. Dostali jsme se do rychlého vedení.

ZŠ Božice – ZŠ Suchohrdly   9:1

Velký úspěch se tedy nakonec podařil. Božičtí hráči na turnaji pátých tříd získali v silné konkurenci
třetí místo. Pochvalu a velkou gratulaci si zaslouží všichni přítomní hráči. I když jsou u každého
zápasu jmenovaní pouze střelci gólů, tak na výsledku mají zásluhu všichni. Bez kvalitních zákroků
brankaře a dobré práce v obraně by vstřelené góly na výhru nestačily. Skvělí hráči se spojili
do jednoho týmu, který vybojoval výborný výsledek.

Božický tým si zasloužil také pozornost znojemských trenérů. Páťáci z našeho mužstva dostali
nabídku na trénování pod znojemským týmem TJ VHS Znojmo.